10. 9. 2019

KGI oznamuje svoji pozici ve společnosti Groupon

Společnost Krupa Global Investments (KGI) oznamuje svoji akciovou pozici ve společnosti Groupon směřující činnost do oblasti elektronického obchodu formou slevových akcí a kupónů na internetu. KGI v současné době vlastní zhruba 1 milion akcií společnosti Groupon, tuto pozici budovala v uplynulých týdnech.

KGI bude hovořit se všemi relevantními akcionáři, včetně pana Chapmana o strategii obratu společnosti Groupon. Souhlasíme s rozsáhlým programem zpětného odkupu akcií založeným na dobré finanční pozici společnosti Groupon, ale myslíme si, že nejlepší strategií bude pokračování prodeje společnosti většímu partnerovi, který může lépe využít potenciál obrovské uživatelské a obchodní základny. Poslední management společnosti neprokázal žádné známky strategie spojené s vizí a cílem. KGI nepovažuje plán předplatného jako dostatečné řešení. KGI považuje návrh přistoupit k prodeji společnosti Groupon jakožto nejlepší řešení.

„Akcie společnosti Groupon považujeme za podhodnocené, a to i přes výzvy, kterým společnost čelí na americkém trhu kvůli velmi konkurenčnímu prostředí v oblasti elektronického obchodování. Groupon má více než 45 milionů aktivních uživatelů a dosud spolupracovalo s více než 1 milionem obchodníků, s nízkým dluhem a silnou hotovostní pozicí. Podle mého názoru, mohou společnosti jako Alibaba, Booking.com nebo IAC efektivněji využívat její uživatelskou základnu. Groupon v současné době obchoduje na pozici 3,5 x 2021 (hodnoty EBITDA  – zisk před úrokem, daní, odpisy a amortizací), což je podle našeho názoru na nízké úrovni,” řekl Pavol Krúpa, předseda představenstva Krupa Global Investments.