13. 3. 2018

Významná investice do fotbalového klubu Borussia Dortmund

Tisková zpráva

Krupa Global Investment, dříve známá jako Arca Capital, realizovala významnou investici do akcií německého fotbalového klubu Borussia Dortmund. Borussii Dortmund vnímáme jako silný a stabilní fotbalový klub s pozitivním PR a pevným fanouškovským zázemím. Borussia Dortmund se dlouhodobě pohybuje na předních pozicích německé Bundesligy a jejich hráčská akademie patří k nejlepším na světě, o čemž svědčí přestupy hráčů tohoto týmu do klubů, jako je Manchester United nebo Barcelona. Dalším pozitivem je také vlastní stadion, kterým BVB disponuje. Naším cílem je získat pozici významného akcionáře a akciový podíl plánujeme dále navyšovat.

Akciový vstup do fotbalového klubu BVB je pro nás ekonomicky zajímavou příležitostí s potenciálem zhodnocení a zároveň jde z naší strany o strategickou investici, jelikož v rámci aktivit Krupa Global Investments plánujeme orientovat své investiční aktivity také na Německo a německy hovořící země.

Naším záměrem je mimo jiné vstup a aktivní účast na těžbě a zpracování lithia v Německu, kde v rámci projektu Zinnwald společnosti Bacanora úspěšně probíhá finální fáze průzkumu a poslední testy vzorků za podpory německé vlády a v následujících letech je v plánu zahájit proces těžby.

Krupa Global Investments se věnuje aktivitám v oblasti fotbalu již několik let, kdy realizuje v České republice prostřednictvím dceřiné společnosti Ondrášovka, výrobce minerálních vod, a jejího projektu Ondrášovka Cup úspěšný, letos již šestý ročník oficiálního Poháru mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13, který je jednou z klíčových událostí mládežnického fotbalu v ČR. Naší snahou je propojit jednotlivé aktivity a získat potřebné know how pro vzájemný rozvoj mládežnického fotbalu, který Krupa Global Investmenst prostřednictvím projektu Ondrášovka Cup pod vedením generálního ředitele Ondrášovky, Libora Duby, podporuje.