7. 8. 2019

Portfoliová investice do akcií společnosti Kier Group

Sázíme na přední britskou společnost Kier Group působící ve stavebnictví. Akcie Kier Group jsou součástí portfolia Krupa Global Investments a nadále plánujeme naši pozici držet.

Kier Group je klíčová stavební firma ve Velké Británii, která se zúčastňuje státních zakázek. Kier působí v oblasti pozemního a inženýrského stavitelství či veřejného a soukromého bydlení. Akcie společnosti Kier vyklesaly kvůli nejistotě ohledně Brexitu a snižování státních zakázek ze strany britské vlády. Mimoto se Kier podílela na několika projektech spolu se společností Carillion, která minulý rok skončila v konkurzu. Kier byla nucena převzít několik projektů, čímž výrazně zvýšila svoji zadluženost.

Kier Group 1.8.2019 oznámila, že dluhy vůči věřitelům snížila a strategická restrukturalizace vícero projektů je na dobré cestě. Taktéž společnost oznámila, že má několik zájemců o jejich divizi na výstavbu rezidenčních domů Kier Living. Akcie v návaznosti na toto oznámení vzrostly o více než 30 %. Věříme, že firma zvládne Brexit a bude reportovat pozitivní výsledky 19. září 2019.