2. 8. 2019

KGI sází na vývojáře elektronického sportu

Potenciál aktuálně vidíme ve vývojářích elektronického sportu. V portfoliu Krupa Global Investments držíme akcie společnosti Electronic Arts i Activision Blizzard.

Electronic Arts (EA) je přední americká firma zabývající se vývojem elektronických sportů (esports), která stojí za hrami jako FIFA, NHL, Madden, Battlefield a nově i Apex Legends. Společnost byla nedávno pod tlakem trhu, kdy analytici předpokládali pokles hráčů hry Apex na úkor známější hry Fortnite. 

Krupa Global Investments ale viděla tento pokles jako příležitost, jelikož stabilní výše jmenované franšízy společnosti EA mají stále vysoký růstový charakter a disponují víceméně monopolním postavením ve svém segmentu (zejména FIFA, NHL a Madden). Věříme, že esports budou mít přední postavení ve světě sportu, čemuž nasvědčuje i vývoj posledních let v USA. Zde je běžné, že esports turnaj navštíví 20-30 tisíc lidí podobně jako fotbalový zápas.

EA reportovala výsledky za 2Q 30.7.2019, které byly výrazně nad očekávání analytiků, a akcie společnosti narostly o 6 %. Krupa Global Investments drží akcie EA v hodnotě desítek milionů CZK a plánujeme je držet i nadále, jelikož nás čekají nové zajímavé hry do konce roku 2019. V očekávání je FIFA20, Madden20 a nová verze Star Wars. Také držíme akcie společnosti Activision Blizzard, která stojí za hrami jako Candy Crush, World of Warcraft nebo Call of Duty.