12. 8. 2019

KGI oznamuje svoji pozici ve společnosti Cloudera a podporuje Icahnův plán obratu

Krupa Global Investments (KGI), investiční společnost se sídlem v Praze, oznámila svoji pozici v softwarové společnosti Cloudera, se sídlem v Palo Altu v Kalifornii, která je známá pro svoji inovativní datovou platformu. KGI v současné době vlastní přibližně 1 milion akcií.

Obchod společnosti Cloudera je omezován zvyšující se konkurencí ze strany Amazon Web Services a dalších cloudových hráčů, přičemž její akcie klesly o více než 50 % od srpna 2018. KGI se domnívá, že základy společnosti Cloudera jsou silné, ale ve společnosti je třeba provést podstatné změny, aby mohla plně využít svůj potenciál. Za tímto účelem KGI podporuje plán obratu, který navrhl Carl Icahn za účelem zvýšení hodnoty pro akcionáře.

Pavol Krúpa, předseda představenstva Krupa Global Investments situaci komentuje: „Plně podporujeme plán pana Icahna získat křeslo ve správní radě a provést nezbytné zásadní kroky, které rozhýbají tým vedení. Je bezprecedentní, aby společnost působící v odvětví cloudových / datových analytických řešení, měla tak špatné výsledky v době, kdy je cloudové podnikání na vzestupu. Management musí lépe konkurovat společnosti AWS a dalším cloudovým hráčům. Myslíme si, že akcie společnosti Cloudera jsou v současné době podhodnoceny a těšíme se na provedení nezbytných změn, které budou přínosem pro akcionáře, zaměstnance i zákazníky.“