4. 10. 2019

KGI oznamuje pozici ve společnosti ANGI Homeservices

Společnost Krupa Global Investments nakoupila v uplynulých dnech akciový podíl ve firmě ANGI Homeservices, která je globálním lídrem v oblasti digitálních služeb pro domácnosti. ANGI provozuje online portály v rámci USA i EU, prostřednictvím kterých vytváří digitální trh služeb pro domácnosti – spojuje uživatele s profesionály v oblasti domácích služeb.

KGI považuje akcie společnosti ANGI Homeservices jako podhodnocené s potenciálem až dvojnásobného růstu, a proto aktuálně nakoupila a drží akciovou pozici. Jedná se o menší portfoliovou investici.

Akcie firmy ANGI se výrazně propadly po výsledcích za 2Q, kdy společnost snížila EBITDA Guidance z 280-300m USD na 200-230m USD na rok 2019, a to především kvůli vyšším marketingovým nákladům. Obrat společnosti kvartálně narostl o více než 20 % na 345m USD.

Usuzujeme, že šlo o jednorázový propad způsobený právě v reakci na tyto neobvyklé náklady a společnosti se podaří těmto změnám přizpůsobit. Věříme v opětovný nárůst její hodnoty. Dle našeho názoru bude potřeba domácích služeb nadále růst, a to především prostřednictvím online vyhledávání. Již nyní tento trh představuje hodnotu 400mld USD a společnost ANGI Homeservices v rámci tohoto trhu disponuje významnou pozicí.