28. 5. 2019

KGI oznamuje pozici ve španělském řetězci DIA

Krupa Global Investments (KGI) oznamuje svoji pozici ve španělském maloobchodním řetězci DIA (Distribuidora Internacional de Alimentación) a plně podporuje iniciativu “Make DIA Champion” společnosti L1 RETAIL, kterou vlastní Michail Friedman, jeden z nejbohatších ruských byznysmenů. Jsme přesvědčeni, že schopnost společnosti L1 RETAIL provést zásadní změny ve společnosti DIA je doložena jejími úspěchy v ruské maloobchodní skupině X5 Retail Group a také v jejím řetězci zaměřeném na zdravý životní styl, britské společnosti Holland & Barrett.

Věříme, že strategie společnosti L1 RETAIL, založená na ustanovení nového vedení společnosti a rozvoji stávajícího talentu, bude úspěšná. Nový generální ředitel vnese čerstvý vítr do vedení společnosti, což je v tomto procesu restrukturalizace velmi potřebné. Za účelem maximalizace EBITDA marže, což je jedním z hlavních cílů společnosti L1 RETAIL, je třeba provést přehodnocení portfolia nemovitostí s cílem maximalizovat počet zákazníků.

Souhlasíme s tím, že je třeba výrazně zvýšit provozní výkonnost v prodejnách a provést změny v produktovém portfoliu. Tyto změny povede bývalý generální ředitel potravinářského řetězce X5 Retail Group Stephan DuCharme a Karl-Heinz Holland, bývalý generální ředitel a hlavní obchodní ředitel potravinového řetězce Lidl. Tento proces bude proveden díky navýšení kapitálu společnosti o 500 mil. EUR, což umožní další investice do jejího růstu. L1 RETAIL nabízí akcionářům společnosti DIA lepší řešení, než je návrh předložený v uplynulých měsících představenstvem společnosti. Věříme, že DIA pod vedením společnosti L1 RETAIL opět získá dominantní postavení v rámci maloobchodních prodejen ve Španělsku, Brazílii a Argentině. Společnost KGI je připravena ke spolupráci se společností L1 RETAIL za účelem dosáhnout efektivního přechodu k lepší budoucnosti společnosti DIA.

Řetězec DIA má ve Španělsku, Portugalsku, Brazílii, Argentině a Číně přes 6100 obchodů. Tržby v minulém roce dosáhly 9,3 miliardy eur.