19. 8. 2019

KGI navýšila pozici v GAM a informuje o setkání s managementem

Společnost Krupa Global Investments je jedním z největších akcionářů společnosti GAM Holding AG. Navýšili jsme náš podíl v GAM a aktuálně držíme téměř 3% podíl v akciích, opcích a CFD.

Začátkem srpna 2019 se uskutečnilo ve švýcarském Curychu velmi konstruktivní setkání s vedením společnosti GAM. Předseda představenstva společnosti KGI Pavol Krúpa se setkal se CFO společnosti GAM Richardem McNamarou a společně probrali aktuální záležitosti týkající se společnosti GAM. Vedení společnosti GAM reagovalo na dotazy KGI týkající se skandálu kolem Tima Haywooda a dalších problémů zmíněných v otevřeném dopise směřovaném společnosti GAM, který byl uveřejněn před několika měsíci (otevřený dopis zde).

„Vedení nám jasně objasnilo úspěšný prodej fondů ARBF se zhodnocením pro klienty, což chápeme jako pozitivní krok směrem k zajištění větší hodnoty pro akcionáře. Vedení nás ujistilo, že skandál kolem Tima Haywooda byl jednorázovou chybou. Dohoda s panem Haywoodem je jasným znamením, že neexistují další problémy, které by mohly dále poškodit akcionáře. Přivedení nového CEO Petera Sandersona do společnosti GAM vyřeší poškozenou pověst a zlepší image a důvěryhodnost fondů GAM, což vítáme. Fondy GAM mají úspěšnou historii, kdy překonávaly svůj benchmark zhruba o 80 % dokonce i v dobách se zvýšenou volatilitou. Podle mého názoru jsou akcie GAM podhodnoceny s výrazným potenciálem pro převzetí ze strany většího asset managera, jelikož v nadcházejících letech uvidíme významnou tržní konsolidaci v tomto sektoru“, uvedl Pavol Krúpa, předseda představenstva společnosti KGI.