26. 9. 2019

KGI dvojnásobně zhodnotila investici do Mallinckrodt

Společnost Krupa Global Investments využila propadu hodnoty akcií farmaceutické společnosti Mallinckrodt poté, co společnost oznámila, že si najala poradce pro restrukturalizaci či případný bankrot společnosti. Mallinckrodt totiž čelí rostoucím soudním sporům, které jsou spojeny s americkou opioidovou krizí, kdy například nedávno na základě podobných obvinění zkrachovala firma Purdue Pharma, která vyráběla lék Oxycontin. Společnosti Mallinckrodt sice hrozí pokuty ve výši několika miliard dolarů, nicméně informace o hrozícím bankrotu vnímáme jakožto účelové a akcie Mallinckrodt jako podhodnocené. Spekulace o údajném hrozícím bankrotu vyvrátil i Mark Trudeau, CEO společnosti Mallinckrodt, který deklaroval, že využití služeb firem zabývajících se oblastí restrukturalizace je běžnou rutinou.

Původní pozici jsme díky našemu správnému vyhodnocení vývoje hodnoty akcií po několika dnech vyprodali se zhodnocením na úrovni 100 %. Dále jsme však titul sledovali a po dalším vývoji jsme se rozhodli v těchto dnech akcie společnosti Mallinckrodt opětovně nakoupit. Jedná se o pozici v hodnotě nižších desítek milionů CZK. Aktuálně držíme pozici, jelikož hodnotu akcií společnosti Mallinckrodt vnímáme jako podhodnocenou.  

Mallinckrodt je farmaceutická společnost, která se specializuje na výrobu speciálních léčiv a generických léků především v oblasti neurologie, revmatologie a oftalmologie. Roční tržby společnosti jsou na úrovni 3.2mld USD.

Farmaceutický průmysl a zdravotnictví je odvětvím, kde disponujeme výborným know-how. Umíme vyhledávat a využít zajímavé investiční příležitosti, které trh v této oblasti nabízí, což jsme historicky potvrdili třeba v případě zhodnocení investice do akcií společnosti Melinta Therapeutics.