23. 5. 2019

KGI oznamuje investici do společnosti Wirecard

Wirecard je německá technologická firma, která se zaměřuje na zpracování elektronických plateb a vydávání vlastních kreditních karet. Firma působí především v rámci EU a v Asii. Jejich konkurencí je například společnost VISA či Mastercard. Akcie společnosti Wirecard během posledních let zažívaly raketový růst v reakci na růst tržeb společnosti meziročně v desítkách procent.

Začátkem roku 2019 informoval Financial Times o údajných účetních podvodech a podezřelých transakcích společnosti v Asii. Na základě série článků ve Financial Times vycházejících z reportu advokátní kanceláře začala Wirecard vyšetřovat singapurská policie a akcie společnosti reagovaly dramatickým poklesem. Společnost Wirecard jakákoliv obvinění odmítla. Ve stejném období dočasně zastavil německý regulátor trhu BaFin obchodování objemu krátkých pozic akcií společnosti na základě vážného podezření z plánovaného útoku tzv. šortařů, ovlivňování mediálních zpráv a manipulací s trhem (útoku tzv. šortařů čelila společnost Wirecard již v letech 2008 a 2016). Německé úřady se v návaznosti na tyto události postavily za společnost Wirecard a iniciovaly prošetření obvinění ze strany Financial Times.

Wirecard reportoval za Q1 2019 velmi dobré výsledky, kdy tržby společnosti narostly o 35 % na €566m, EBITDA narostla o 40 % na €160m a společnost tak potvrdila výhled na celý rok 2019.

Do společnosti Wirecard jsme vstoupili během uplynulých tří měsíců, tj. od 3/2019, a věříme, že bude i nadále plnit své plány pro letošní rok. Očekáváme potenciál zhodnocení investice Krupa Global Investments v řádu desítek procent.