5. 11. 2018

KGI vyzývá 3G Capital a Berkshire Hathaway k převzetí Kraft Heinz za 80$ za akcii

Tisková zpráva

Středoevropská investiční společnost, dříve známá jako Arca Capital, se chystá setkat se s klíčovými zainteresovanými stranami, aby obhajovala spravedlivý odkup společnosti Kraft Heinz v návaznosti na zprávu o výsledcích za třetí čtvrtletí roku 2018, uvádějící obtížnost sladění kritických investic s tlaky veřejných akcionářů.

PRAHA, 7. listopadu 2018 — Krupa Global Investments (“KGI”), jeden z největších institucionálních akcionářů společnosti The Kraft Heinz, znovu opakuje své výzvy na odkup akcií potravinářského konglomerátu za 80 dolarů za kus v důsledku zprávy za třetí čtvrtletí roku 2018 zveřejněné 1. listopadu, která uvádí nižší zisk, než se očekávalo. Krupa Global Investments vlastní akcie společnosti Kraft Heinz za přibližně 100 milionů dolarů. Obnovená výzva k jednání přichází ve formě otevřeného dopisu předsedy představenstva KGI Pavola Krúpy členům představenstva a akcionářům společnosti Kraft Heinz. Úplné znění dopisu naleznete zde:      
 http://www.krupainvestments.com/content/uploads/2018/11/kgikgi-releases-open-letter-to-kraft-heinz-board-members-and-shareholders5-11-2018-1.pdf .

Výrazný pokles cen akcií po výkazu zisku za třetí čtvrtletí roku 2018 dává za pravdu prohlášení z otevřeného dopisu společnosti KGI ze září, a demonstracím v New Yorku a v Omaze, kterým se dostalo značné publicity, že mnoho investic, které jsou pro Kraft Heinz potřebné k dosažení úspěchu v dlouhodobém časovém horizontu, není v souladu s veřejnými akcionářskými tlaky. K pátku 2. listopadu byly akcie společnosti Kraft Heinz podhodnoceny podle indexu S&P 500 přibližně o 32 procent a veřejně obchodované potravinářské akcie o přibližně 22 procent.

„Pro potravinářský průmysl je to kritické období, kdy všechny potravinářské společnosti musí realizovat klíčové investice, aby získaly podíl na trhu a vytvořily inovativní produkty s vysokou mírou zisku. Tyto investice budou drahé a zpravidla nepřispějí k výplatě dividend v krátkodobém horizontu. Proto se obáváme, že tržní kapitalizace společnosti bude i nadále postižena, zatímco veřejní akcionáři přijdou o své úspory a penzijní a studijní fondy. Z tohoto důvodu tedy vidíme společné vítězství ve spravedlivém odkupu od veřejných akcionářů za cenu 80 dolarů za akcii. Tato transakce by byla výhodná pro všechny zúčastněné.

Pan Buffett z Berkshire Hathaway a pan Lemann ze společnosti 3G Capital jsou mysliteli, kteří umí uvažovat v dlouhodobém výhledu, a kteří mohou provést společnost Kraft Heinz krátkodobými a střednědobými výzvami k dlouhodobému úspěchu. Mezitím by se veřejní investoři mohli zotavit ze značných ztrát z toho, o čem velká část z nich věřila, že je bezpečná akcie nesoucí dividendu. Těšíme se, až budeme moci prezentovat naše stanovisko při nadcházejících schůzkách se všemi relevantními zúčastněnými stranami. Pevně věříme, že v této záležitosti můžeme dosáhnout konsensu a díky tomu zachránit ikonickou společnost Kraft Heinz,” řekl Pavol Krúpa, předseda představenstva společnosti Krupa Global Investments.

Společnost Krupa Global Investments je známá tím, že aktivně přistupuje k potřebným reformám v principiálně silných společnostech. Pavol Krúpa, předseda společnosti Krupa Global Investments, je známý svou neochvějnou podporou obyčejných investorů, který své jmění získal bojem za dobré podnikové řízení ve střední a východní Evropě. Pan Krúpa byl nedávno vyznamenán českým prezidentem Milošem Zemanem za boj proti hospodářské korupci v České republice i v zahraničí.

„Věřím, že toto vyznamenání bude motivací a inspirací pro všechny, kteří chtějí bojovat proti zločinu,
krádeži a korupci. Ve všech našich snahách bojujeme za obyčejné investory a obyčejné lidi, kteří se nemohou bránit,” řekl Krúpa.